AKNÓZNA / PROBLEMATICKÁ PLEŤ

Nie ste si istí, ktorá organická kozmetika je vhodná pre vašu pleť? Objavte náš špeciálny výber odporúčaní pre pleť so sklonom k akné. Nájdite aj náš osobný výber bio kozmetických výrobkov, špeciálne pre váš typ pleti.

 

Akné, čo to vlastne je?

Akné je zápal mazového folikulu spôsobený množením baktérií (nazývaných Propionibacterium acnes).

Mazové žľazy vylučujú kožný maz (sebum), ktorý je tekutý a prúdi cez póry pokožky, aby ju hydratoval a chránil.
V prípade akné sa kožný maz vylučuje v nadmernom množstve a na povrchu sa zahusťuje. Tým sa upchávajú póry, čo podporuje abnormálny rast baktérie Propionibacterium acnes a vedie k vzniku lézií akné.

 

Tu je niekoľko hlavných typov: GIlQCA3dTS7b6YGa3BEd

  • Hyperseborea – mastná a lesklá pleť, veľké póry
  • Čierne bodky – čierne bodky
  • Zápalové lézie – môžu byť povrchové (červené zapálené pupienky nazývané papuly alebo pustuly, ak majú bielu hlavičku) alebo hlbšie: cysty a uzlíky, ktoré tvoria malé hrbolčeky pod kožou, tie sú viac alebo menej bolestivé

 

Akné najčastejšie postihuje tvár a dekolt, pretože v týchto oblastiach sa sústreďujú mazové žľazy. Môže však postihnúť aj chrbát a trup a je bežné u dospievajúcich a často sa vyvíja počas puberty: nárast hormónov spôsobuje, že mazové žľazy produkujú viac mazu, ktorý je živnou pôdou pre baktérie.

Akné trápi aj čoraz viac dospelých: ide o akné dospelých , ktoré sa často ťažšie lieči. Hovoríme o hormonálnom akné. Súvisí s hormonálnymi cyklami u žien: menštruačný cyklus, tehotenstvo alebo menopauza. Akné môže súvisieť aj s ochoreniami, ako je endometrióza a syndróm polycystických vaječníkov. Môže však súvisieť aj s mnohými inými.

 

ČO AK MI KOZMETICKÉ VÝROBKY SPÔSOBUJÚ AKNÉ?

Ak príčiny nie sú vnútorné, akné môže byť spôsobené nesprávnou kozmetickou starostlivosťou: nazývame ho kozmetické akné. Skôr ako začnete uvažovať o liečbe alebo zmene stravy, dobre si skontrolujte svoje kozmetické prípravky a v prípade potreby ich na niekoľko mesiacov vyraďte.

Prečo môže kozmetika spôsobiť moje akné? Najčastejším vinníkom sú syntetické zložky. V kozmetike často nájdete minerálne oleje a silikóny, ktoré sa najčastejšie nachádzajú v krémoch a make-upoch. V čistiacich a peelingových prípravkoch sa môžete stretnúť so sulfátmi a tenzidmi. Veľmi často sú na vine aj zlé kozmetické návyky, napríklad nedbalé odstraňovanie make-upu. Väčšinou je však kozmetické akné kombináciou oboch.

 

POCHOPENIE TOHO, PREČO MÁM AKNÉ: FACE MAPPING

Snímek obrazovky 2020-10-12 v 23.57.38Mapovanie tváre je metóda, ktorá vám umožní lepšie pochopiť pôvod vášho akné na základe súladu medzi jednotlivými oblasťami tváre a našimi rôznymi orgánmi. Koža je náš najväčší orgán a slúži ako vývod, ktorým sa zbavujeme toxínov. Pupienky sú zvyčajne znakom vnútornej dysfunkcie. Sú spôsobom, ktorým nám naše telo oznamuje, že niečo nie je v poriadku.

Ak sa vaše pupienky objavujú vždy na tom istom mieste, mapovanie tváre vám pomôže zamerať sa na príčinu a riešiť problém v jeho koreni. Tu je malý súhrnný diagram →

 

Akné: 6 chýb, ktorým sa treba vyhnúť

  1. Trenie a strhávanie pleti – Zabudnite na agresívne čistiace produkty, ako sú syntetické micelárne vody a mydlá. Prečo? Ich pH je zásadité, zatiaľ čo naša pokožka má prirodzene kyslé pH, ktoré jej umožňuje bojovať proti zlým baktériám.

  2. Prílišné vysušovanie pokožky – Vyvarujte sa prípravkov na akné, ktoré pokožku príliš vysušujú. Príliš vysušená pokožka produkuje viac mazu na svoju obranu. Aj pleť so sklonom k akné potrebuje hydratáciu a výživu, aby bola zdravá.

  3. Prílišná stimulácia pleti – Často pri výskyte akné zisťujeme, že naši zákazníci majú tendenciu neustále testovať nové produkty, veľmi často menia svoje postupy a používajú niekoľko produktov rovnakého typu, aby znásobili účinok pre rýchle výsledky. Táto nadmerná stimulácia pokožky však môže byť skôr škodlivá. Kľúčovými slovami v starostlivosti o akné sú trpezlivosť, jemnosť a pravidelnosť!

  4. Dotýkanie sa pupienkov – Aj keď je pokušenie silné, vyhýbajte sa stláčaniu pupienkov. V opačnom prípade riskujete infekciu a môžete skončiť s jazvami.

  5. Dusenie pleti pod mejkapom – Ak sa snažíte akné za každú cenu skryť pod vrstvou mejkapu, riskujete upchatie pórov a zhoršenie celkového stavu. Najzdravšie pre vašu pleť v tomto prípade je nechať ju dýchať. Ak naozaj potrebujete zakryť akné, vždy si vyberajte výrobky bez chemikálií a syntetických látok. Existujú aj podkladové krémy na mastnú pleť, minerálne make-upy a púdre, ktoré sú vyrobené pre mastnú a aknóznu pleť.
  6. Používanie iba olejov alebo iba krémov Ideálna je kombinácia! Zaujímavý článok o tom, prečo samotné oleje nehydratujú, ale zadržiavajú vodu, nájdete TU

 

mceclip1-45

7 KROKOV K PLETI BEZ AKNÉ

  1. Pravidelná hygiena – Sú to naozaj detaily, ktoré môžu zabrániť množeniu baktérií: vymeňte si vankúš a vyberte si hodvábnu obliečku na vankúš. Umyte si štetce na make-up po každom použití, nelepte si telefón na tvár a nedotýkajte sa pokožky neumytými rukami.

  2. Starostlivý výber produktov – Či už ide o starostlivosť o pleť alebo o make-up, vždy si vyberajte nekomedogénne produkty. Ideálna komedogenita olejov je 2-0 (čo znamená, že neucpávajú póry pleti ani nepodporujú tvorbu výtokov a čiernych bodiek). K akné treba pristupovať šetrne ako k citlivej pleti.

  3. Vyplachujte toxíny – Nie je žiadnym tajomstvom, že športovanie a potenie pomáha odstraňovať toxíny. Môžete použiť aj metódu suchého kefovania, ktorá stimuluje lymfu a detoxikuje telo. Pred sprchovaním venujte niekoľko minút kefovaniu tela kefou z prírodných vlákien, pričom krúživými pohybmi postupujte zdola nahor smerom k srdcu.

  4. Črevá sú druhým mozgom – Koža je do istej miery znakom črevnej flóry a zdravia. Medzi zápalové potraviny, ktoré sa označujú za potraviny zhoršujúce kožné problémy, patria lepok a laktóza (ako aj zvyšky pesticídov na zelenine a ovocí, GMO alebo polotovary). Dbajte na to, aby ste sa stravovali zdravo a jedli (ideálne organické) potraviny, ktoré vaše telo ľahko strávi a nezaťažia ho. Možno to znie ako klišé, ale pitie vody výrazne prispieva k zdravej pleti. Vyhnite sa sladkým limonádam farbeným syntetickými farbivami alebo nadmernému množstvu alkoholu. Vyberajte si bylinkové čaje, pramenitú vodu. Fermentované a probiotické potraviny sú ideálne pre dobré trávenie.

  5. Zvládanie stresu – Problémy s pokožkou často súvisia so stresom, preto je starostlivosť o myseľ rovnako dôležitá ako starostlivosť o pleť. Joga, meditácia, čítanie, aromaterapia. Je na vás, aby ste si našli rituál, ktorý vám najlepšie vyhovuje.

  6. Kontrola hormónov – Vo svete, kde sme neustále vystavení endokrinným disruptorom (látky pôsobiace ako hormonálne disruptory sú v našej kozmetike zakázané, pozrite si časť INGREDIENCIE na našej webovej stránke), trápi mnoho žien akné, ktoré súvisí s hormonálnou nerovnováhou. Existujú prírodné alternatívy, ktoré regulujú vaše hormóny. Ide o rastliny, ako sú ľubovník bodkovaný, borák lekársky, nechtík lekársky, rebríček obyčajný, ashwagandha, maca. Môžu sa užívať ako doplnok stravy vo forme kapsúl alebo čajových zmesí. 

  7. Buďte šetrní k svojej pokožke – Nepochybne najdôležitejšia rada. Keďže vieme, že akné ovplyvňuje sebavedomie, niet lepšej rady, ako rozmaznávať svoju pleť tou najlepšou starostlivosťou. Počúvajte svoju pleť, venujte jej čas, masírujte ju a nechajte ju dýchať. Oplatí sa vám to.

 

 

AKÉ RITUÁLY ZVOLIŤ NA PLEŤ SO SKLONOM K AKNÉ?

Neverte na zázrak za pár dní, ale počkajte niekoľko týždňov, aby ste skutočne posúdili účinnosť výrobku alebo rutiny (regenerácia pleti trvá v priemere 28 dní).Manasi-7-Strobelighter---Sunrise-20200311170340

S organickou a prírodnou kozmetikou môžete dosiahnuť úžasné výsledky. Už niekoľko rokov s nadšením sledujeme vaše zmeny a zlepšenia a vaše ohlasy a odporúčania sú toho dôkazom.

Akné sa môže spustiť aj pri prechode na prírodnú kozmetiku. Pri zanesenej pleti a zničenej mikroflóre a pH z bežnej kozmetiky sa pleť stala závislou od vonkajšej podpory. To je však opačný prístup, než aký presadzuje prírodná kozmetika. Tá naopak pomáha pleti s jej prirodzenou obranyschopnosťou a podporuje prirodzené procesy, pleť nezapcháva ani ju nezodiera.

 

KTORÝ RASTLINNÝ OLEJ A HYDROSOL ZVOLIŤ NA PLEŤ SO SKLONOM K AKNÉ?

Organické rastlinné oleje sú ideálne na kontrolu pleti so sklonom k akné za predpokladu, že si vyberiete nekomedogénny (stupeň 2-0) so "suchým" účinkom.

Naši obľúbenci?
Skvalan, olej z granátového jablka, jojobový olej, ricínový olej, olej z hroznových jadier, nimbový (neemový) olej, šípkový olej, rakytníkový olej, olej z lieskových orieškov, svetlicový olej, slnečnicový olej, arganový olej, konopný olej, slivkový olej, olej z bodliaka a olej z opuncie. Hormonálne akné: vyskúšajte olej z pupalky dvojročnej alebo borákový olej, vnútorne aj zvonka (nie pre tehotné ženy).

 

ÍL: ZÁZRAČNÝ LIEK NA AKNÓZNU A MASTNÚ PLEŤ.

Zelený íl je dokonalým spojencom pre aknóznu pleť, detoxikuje, remineralizuje, odmasťuje, odvádza nečistoty z pórov a absorbuje prebytočný kožný maz. Ílová maska je ideálna raz týždenne na revitalizáciu a harmonizáciu pleti.

 

Môžeme si tiež staviť na:

  • Rýžový prášok – ktorý vďaka svojej absorpčnej schopnosti zmäkčuje a zmatňuje
  • Šalvia – čistí a vyhladzuje štruktúru pleti a reguluje činnosť mazových žliaz a obnovuje prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky
  • Medvedica lekárska – reguluje vylučovanie kožného mazu, redukuje nedokonalosti pleti a znižuje lesk
  • Aktívne uhlie – vyťahuje z pórov všetky baktérie a nečistoty
  • Aloe Vera – upokojuje, hydratuje, osviežuje a obnovuje rovnováhu pH pokožky
  • Kyselina salicylová – redukuje škvrny a zlepšuje štruktúru pleti

 

 

RITUÁL A PRODUKTY NA STAROSTLIVOSŤ O AKNÉ 

Ako čistiť pleť so sklonom k akné? Kľúč k dobrému čisteniu? Jemnosť!

Večer vykonávame dvojité čistenie, aby sme odstránili všetky nečistoty nahromadené počas dňa bez trenia a vysušovania pleti. Ak sa chcete vyhnúť mastným textúram, uprednostnite emulgovateľnú verziu oleja, ktorá sa pri kontakte s vodou mení na mlieko. 

KROK 1
Suchú pleť vmasírujte do čistiaceho oleja, aby sa rozpustil a odstránil make-up, nečistoty a prebytočný kožný maz na povrchu pleti. Odstraňovanie make-upu pomocou oleja je najšetrnejšia a najúčinnejšia metóda čistenia pleti. Nie je dôvod vynechávať olej pod zámienkou, že máte akné, práve naopak! Vyskúšajte čistiaci olej Gressa Skin Balancing Cleansing Oil. Po zapracovaní do pokožky jemnou masážou oleje (jojobový, olivový, ricínový, tekvicový a šípkový) aktívne vyťahujú nečistoty a rozjasňujú pleť. Hĺbkový čistiaci olej Yage Snow White je navyše ideálny pre pleť so sklonom k akné. Obsahuje ricínový olej na upokojenie pleti po odlíčení a na starostlivosť o riasy. Tiež jojobový olej na výživu a hydratáciu pleti, ako aj výťažok z uhorky na upokojenie a osvieženie pleti.

Niečo navyše: Vyskúšajte masáž! Masírovanie pokožky stimuluje krvný obeh. Zlepšuje sa tak transport dôležitých živín a podporuje sa lymfatický obeh. Odporúčame tiež používať masážne pomôcky, ako sú guaša alebo valčeky na tvár.

 

KROK 2
Zahoďte mydlá a syntetické micelárne vody. Použite najjemnejšiu čistiacu pleťovú vodu aeos Gentle Cleansing Lotion Je antibakteriálna, hojivá, hydratačná a upokojujúca. Alebo náš bestseller, antioxidačný čistiaci gél Daphnas Purify. Odstraňuje každodenné nečistoty, jemne čistí póry a bojuje proti voľným radikálom. Navyše pomáha redukovať hormonálne akné. Kyselina salicylová preniká hlboko do pórov, ktoré čistí, a tým zabraňuje vzniku akné a čiernych bodiek.

KROK 3: Na vyčistenú pleť nastriekajte hmlu, ktorá neutralizuje vysušujúci účinok vodného kameňa a pripraví pleť na ošetrenie.

 

Tip: Na čistenie pleti môžete použiť aj čistý med! Vyberajte si radšej nefiltrovaný a nepasterizovaný organický med. Vezmite si malý kúsok medu, zohrejte ho medzi rukami, aby sa "roztopil", a krúživými pohybmi ho vmasírujte na vlhkú pokožku. Môžete ho nechať pôsobiť ako masku a potom ho opláchnuť teplou vodou.

 

 

 

 

AKÉ TONIKUM SI VYBRAŤ?

Môžete použiť hydrosol, termálnu vodu alebo hmlu. Na čistenie a sťahovanie pórov si vyberte pleťové tonikum Gressa Skin Tonic z Neroli, hmlu na čistenie pórov s citrusmi a medovkou od Kjaer Weis alebo ajurvédsku pleťovú hmlu Active Mist od Dafny. Na upokojenie a doplnenie hydratácie (ktorú pleť so sklonom k akné často potrebuje!) hľadajte tonikum obohatené o kyselinu hyalurónovú, napríklad v prípravku Yage Organic Rose Kiss, alebo aloe vera v prípravku Inika Organic Phyto-Acive Rosewater.

A ráno? Ráno nie je potrebné pleť čistiť znova. Príliš veľa čistenia môže narušiť rovnováhu pleti a ovplyvniť jej schopnosť brániť sa vonkajším vplyvom. Po dvojitom večernom čistení, po odstránení make-upu, nečistôt a zvyškového znečistenia stačí na osvieženie a prebudenie pleti ranná hmla.

 

Odporúčané hmly a toniká:

 

 

KRÉM ALEBO OLEJ? AKO HYDRATOVAŤ PLEŤ SO SKLONOM K AKNÉ

Aknóznu pleť treba nielen dôkladne čistiť, ale aj hydratovať, vyživovať a chrániť.

Aký krém na aknóznu pleť?

Úlohou krému je predovšetkým hydratovať a chrániť pleť. Nie je preto potrebné voliť krém označený ako "proti akné", musíme si vybrať hlavne nekomedogénne zloženie, aby nedochádzalo k upchávaniu pórov a množeniu pupienkov.
Ak máte mastnú pleť, uprednostnite ľahký krém alebo gélovú konzistenciu. Dafnas Skincare Moisture + Cream je najľahší, ale zároveň hĺbkovo regeneračný krém s rýchlym vstrebávaním. Obsahuje 19 hydratačných a regeneračných zložiek, ako je kyselina hyalurónová a arganový olej, a navyše svieže, upokojujúce výťažky z nechtíka lekárskeho a figy. Okrem toho Inika Organic Phytofuse Renew Maca Root denný/nočný krém. Hydratačný denný krém so spevňujúcimi účinkami. Ľahká, výživná textúra, ktorá zanecháva pleť mladistvú a žiarivú, uzamyká v nej vlhkosť a hydratáciu, urýchľuje výmenu kožných buniek a chráni pleť pred škodlivými vplyvmi prostredia.

Odporúčané ľahké krémy:

 

Olej na akné, dobrý alebo zlý nápad?

Táto otázka vyvoláva diskusiu! My sme však po skúsenostiach zástancami olejov pre všetky typy pleti!

Vďaka zloženiu, ktoré je prirodzene blízke kožnému mazu, a príbuznosti olejov sa ukázalo, že rastlinné oleje znovu obnovujú rovnováhu pH pokožky. V zložení sa nenachádza žiadna voda, textúra ani výplňové látky. Olej prináša mnoho výhod už v niekoľkých kvapkách, chráni pokožku pred dehydratáciou a vonkajšími agresormi a pomáha ju regenerovať.

Pre pleť so sklonom k akné bude olej ideálny vďaka svojej schopnosti regulovať tvorbu kožného mazu a najmä podporovať hojenie (za predpokladu, že si olej dobre vyberiete). Niektorým rastlinným olejom, ktoré sú komedogénne, sa však musíte za každú cenu vyhnúť. Vyhnite sa Pozornosť venujte aj kvalite oleja, spôsobu jeho extrakcie a čerstvosti, ktoré určujú jeho účinnosť. Vyberajte si najlepšie panenský, lisovaný za studena, organický a bio.

A napokon, na využitie blahodarných účinkov olejov sú nevyhnutné vhodné návyky: olej používajte vždy na vlhkú pokožku, aby sa lepšie vstrebával. 2 až 3 kvapky sú dostatočné množstvo, pred použitím olej zohrejte v dlaniach. Pod olej vždy používame aj hydratačné sérum alebo krém, pretože samotný olej nehydratuje, ale uzamyká vodu v pokožke, čím ju nepriamo hydratuje. Jeho úloha je regeneračná, vyživujúca a ochranná. Olej môžete používať ráno a večer, alebo len večer ako nočnú kúru, ak uprednostňujete použitie samotného krému počas dňa.

 

Aký olej si vybrať na pleť so sklonom k akné?

Uprednostňujú sa oleje bohaté na kyselinu linolovú (omega-6), ktorá aknóznej pleti veľmi chýba. Patria sem konopný, šípkový, hroznový, chia, svetlicový, čierny rascový, bodliakový, malinový, slnečnicový, slivkový, orechový, tamanu, arganový, tekvicový, makadamiový, ľanový a sezamový olej. Môžete sa rozhodnúť pre surový rastlinný olej alebo synergiu rastlinných olejov a rôznych starostlivo vybraných účinných látok. Odporúča sa dopĺňať oleje zvnútra, aby ste pokožke výrazne pomohli. Denne môžete napríklad zaradiť niekoľko polievkových lyžíc jedlého ľanového alebo konopného oleja.

Tieto oleje našťastie nájdete v našich výrobkoch! Napríklad Inika Organic Phyto-Acive Botanical Face oil so svetlicou, šípkami a argánom je olej na problematickú pleť. Gressa Skin Olej na vyhladenie pleti s makadamiou, šípkami a malinami. V poslednom čase sú veľmi obľúbené výrobky z konope a aj tu je vhodná liečivá kombinácia konope a šípok v oleji Inika Organic Phyto-Acive Rosehip.

Niečo navyše: Po nanesení oleja masírujte pokožku gua-ša, aby ste stimulovali krvný obeh a urýchlili vyplavovanie toxínov.

 

Odporúčané nekomedogénne synergické oleje:

 

 

SOS PUPIENKY

Použite lokálne cielenú liečbu, ktorú necháte pôsobiť cez noc. Použite jedinečný SOS Miracle od Yage Organic.

 

PEELINGY VHODNÉ PRE PROBLEMATICKÚ PLEŤ

Pleť náchylná na akné býva preťažená, preto je dôležité nezanedbávať jemný exfoliáciu. Tento krok je nevyhnutný pre hladšiu štruktúru pleti, hojenie jaziev po akné, ale aj pre podporu prenikania a účinnosti následných ošetrení.

Vyhnite sa príliš drsným syntetickým a agresívnym peelingom, ktoré dráždia mazové žľazy a zhoršujú zápaly.
Hľadajte jemné peelingy so zložením s enzýmami, ovocnými kyselinami (AHA alebo BHA, kyselina salicylová), ktoré rozpúšťajú a zbierajú odumreté bunky bez drhnutia. Jedinečnú kombináciu mechanického a chemického (prírodný AHA kaviár z limetky) peelingu používajú Inika Organic Phytofuse Renew Caviar Lime Exfoliator a Yage Organic Twinkle Star.

Aplikujte dvakrát týždenne.

Odporúčané peelingy:

 

ČO S JAZVAMI PO AKNÉ?

Ideálne je ošetriť jazvy po akné čo najskôr, pretože čím sú staršie, tým ťažšie sa odstraňujú. Veľmi zaujímavé účinné látky na liečbu jaziev obsahuje napríklad šípkový olej alebo konope. Aj v tomto prípade odporúčame Inika Organic Phyto Active Oil. Šípkový olej dokáže liečiť zápaly aj jazvy. Komedogenita je č. 1, takže ho možno bezpečne aplikovať na celú pokožku. Určite dbajte na organickú kvalitu všetkých olejov, len tak získate tie najkvalitnejšie zložky a výrobky, ktoré sú skutočne funkčné.

Pokiaľ ide o každodennú starostlivosť, regeneračné séra s vitamínom C, niacínamidom, (B3) a výťažkom zo zázvoru (proti škvrnám aj proti nedokonalostiam) budú vašimi spojencami! Svätý grál je ajurvédska starostlivosť o pleť Daphnas Unify.

Ak chcete znížiť poškodenie pokožky a redukovať jazvy, odporúčame vám zaradiť do vašej kozmetickej rutiny peelingová starostlivosť s AHA kyselinami. Tu odporúčame AHA od Yage Organic Twinkle Star. Výbornú službu vám urobia aj medové masky s ryžovými enzýmami a vitamínom C. Tie dodajú medovému zloženiu silu. Ideálna je Gressa Skin prírodná opečujúca maska. Funguje ako maska, peeling a exfoliačný gél.

Odporúčané nekomedogénne synergické liečivé oleje nájdete v predchádzajúcej kapitole.

 

Odporúčané hojivé a čistiace masky:

 

 

AKÉ PRODUKTY NA LÍČENIE SI VYBRAŤ NA PLEŤ SO SKLONOM K AKNÉ?

Cieľ: Vyrovnať pleť, zakryť nedokonalosti a zároveň nechať pleť dýchať a zachovať jej prirodzený vzhľad. Pokiaľ ide o starostlivosť o pleť, vyberáme len nekomedogénne typy olejov a krémov.

 

Make-up

Výber make-upu pre pleť so sklonom k akné je základné! Organické a prírodné make-upy majú tú výhodu, že sú skutočnou starostlivosťou plnou účinných látok, ktoré pleť rozmaznávajú a skrášľujú.

Hviezdou pre pleť so sklonom k akné je minerálny základ: zloženie, ktoré umožňuje pleti maximálne dýchať, možnosť vrstvenia podľa potreby a zjednotenie presne tam, kde je to potrebné. Výhodou je aj zmatňujúci účinok a prirodzený ochranný index SPF proti slnečnému žiareniu.

Minerálny make-up alimaPURE Satin Matte Foundation alebo Inika Organic baked powder make-up, je najlepším spojencom pre mastnú pleť so sklonom k nadmernému lesku a nedokonalostiam. Je 100 % prírodný a nekomedogénny, zjednocuje a zmatňuje pleť a zároveň ju necháva dýchať. Minerály, ktoré obsahuje, ako napríklad zinok, majú vynikajúce čistiace, regulačné a hojivé vlastnosti. Viac ako make-up je to skutočná starostlivosť, ktorá vám umožní mať krásnu pleť deň čo deň. Ak chcete aj ochranu SPF 25, vyberte si Inika Organic sypký make-up!

Pre tých, ktorí hľadajú tekutú konzistenciu a vysoké krytie bez pocitu "masky", odporúčame Gressa Skin Minimalist Foundation. Na bezchybný a dlhotrvajúci vzhľad stačí pár kvapiek a jeho zloženie doslova prekypuje rastlinnými výťažkami upokojujúcimi akné. Pre milovníkov krémovej konzistencie a vysokého krytia je tu krémový podkladový krém Kjaer Weis v ikonickom kovovom alebo kartónovom plniteľnom balení.

Tip: Namiesto vrstvenia make-upu používajte lokálny korektor farby len v prípade potreby.

 

Korektory

Lokálne hojivé korektory na mastnú pleť majú púdrovitú konzistenciu a plné krytie od Alima Pure so sqalanom a vitamínom E. Krémovejšia verzia plnohodnotného korektora so slnečnicou a ricínom je od Inika Organic.

 

Odporúčané make-upy:

Odporúčané korektory:

 

 

DOPLNKY STRAVY NA PODPORU ZDRAVEJ MIKROFLÓRY

Okrem BIO starostlivosti sú výživové doplnky skutočnými spojencami zdravej pokožky. Ktoré si teda vybrať, keď máte akné?

 

PRE A PROBIOTIKÁ, KTORÉ ROZMAZNÁVAJÚ ČREVÁ

Probiotiká sú mikroskopické živé organizmy, dobré baktérie, ktoré pomáhajú vyrovnávať počet "zlých" baktérií v črevnej flóre. Prebiotiká slúžia ako potrava pre probiotiká. Zabezpečujú dobré trávenie, a tým aj zdravú pokožku. Odporúča sa zapíjať ich nápojom z BIO Aloe Vera.

 

DETOXIKAČNÁ KÚRA

Aby sme pomohli telu vylúčiť toxíny a očistiť ho zvnútra, používame detoxikačné superpotraviny, ako sú psyllium a chlorella. Upozorňujeme, že detoxikačné prípravky pôsobia ako očista organizmu a môžu spôsobiť, že sa na pokožke objavia výsevy práve v dôsledku tejto očisty.

 

HORMONÁLNE AKNÉ? PUPALKOVÝ ALEBO BORÁKOVÝ OLEJ, VNÚTORNE AJ ZVONKA (NIE PRE TEHOTNÉ ŽENY)

Ak je vaše akné hormonálneho pôvodu, vyberte si doplnky, ktoré podporujú hormonálnu rovnováhu, ako napríklad: maca alebo cordiceps, ľan, ashwagandha.

 

JAZVY PO AKNÉ

Hviezdou v starostlivosti o jazvy je MSM , prírodná zlúčenina síry, ktorá pomáha udržiavať integritu spojivového tkaniva.